![]() Sverige - Belgien |
![]() Spela! |
||
Datum: Onsdag 2016-06-22 21:00 Land: Frankrike Liga: EM |
Spel: Zlatan att göra mål Odds: 3.70 Bolag: Unibet |
Rekarens Spelmotivering
Den sista gruppspelsmatchen för Sverige när man ställs mot Belgien, som också kan vara deras sista under EM, och Zlatans sista i landslaget då han igår meddelande att han slutar efter EM..
1. Italien 2 2 0 0 3:0 6
2. Belgien 2 1 0 1 3:2 3
3. Sverige 2 0 1 1 1:2 1
4. Irland 2 0 1 1 1:4 1
Vad ska man säga.. Sverige har en poäng inför sista matchen och man behöver samtliga tre mot ett stjärnspäckat Belgien.
Man startade med en kryssmatch mot Irland i deras klart viktigaste match. Man startade svagt i första halvlek men höjde sig en aning i andra, men överlag en tam match.. Man såg bättre ut mot Italien, speciellt i första halvlek där det såg väldigt bra ut stundtals, men italienarna tog över i andra halvlek och bara med ett par minuter kvar av matchen kunde Eder göra det vinnande målet. Man söker fortfarande sitt första mål, då man fick ett självmål med sig mot Irland, och inte nog med det, man har fortfarande inte lyckats skjuta ett skott på mål under sina två matcher.
Belgien å andra sidan studsade tillbaka snabbt med en 3-0-vinst mot Irland efter att man förlorat sin öppningsmatch mot Italien. Lukaku som hade ett par fina lägen i första matchen höjde även han sig och stod för två mål. En viktig pjäs att få igång inför kommande matcher.
Nå.. Vi kan inte få se på något sämre än vad vi redan sett under Sveriges två matcher under EM, offensivt de vill säga. Nu gäller det att man verkligen steppar upp och vågar betydligt mer, och förhoppningsvis även få sig några skott på mål. Man har fått otroligt mycket kritik över just detta, att man inte skapat något, så detta är spelarna väl medvetna om.
Jag tror vi kan få se på ett helt annat Sverige idag, även ifall man inte vinner matchen så känns det som att de kommer göra allting för att i alla fall lyckats göra ETT spelmål under EM. Och då är sannolikheten stor att vår främste målskytt genom tiderna fixar det, Zlatan, som jag nämnde kanske gör sin sista match för landslaget och bör vara taggad till 100% på att försöka avsluta det på bästa sätt.
Hela 3.70 gånger pengarna på att Zlatan gör mål - det är taget!
2/10 units
UPPDATERING:
Hittade nu Zlatan som målskytt till 5.00 i odds på Nordicbet, så rekommenderar samtliga att spela där istället ifall ni väljer att rygga..
Spel | Odds | Bolag | Bonus |
Sverige | 5.25 | ![]() |
1000 KR |
Oavgjort | 3.45 | ![]() |
1000 KR |
Belgien | 1.95 | ![]() |
1000 KR |
Över 2.5 mål | 2.35 | ![]() |
1000 KR |
Under 2.5 mål | 1.65 | ![]() |
1000 KR |
Båda lagen gör mål: Ja | 2.15 | ![]() |
3000 KR |
Båda lagen gör mål: Nej | 1.73 | ![]() |
1000 KR |
![]() |
Heyni Användare |
SPREADSHEET |
64 |
26 |
4 |
100% |