Inför matchen

En bra spelare är alltid förberedd med all tillgänglig information - och den sammanställer Rekar.se åt dig. Läs mer här →

Rekar Challenge
RC är en gratistävling där du bland annat kan satsa poäng på utvalda matcher varje dag. Läs mer här
2023-03-21 - 19:30
Malmö - Brynäs

   

Spelstopp passerat
2023-03-21 - 19:00
Färjestad - Frölunda

   

Spelstopp passerat
2023-03-21 - 19:00
Örebro - Timrå

   

Spelstopp passerat
2023-03-21 - 19:00
AIK - MoDo

   

Spelstopp passerat
VAR UPPDATERAD



» Tillbaka till speltips
Följ rekaren via RSS

Leicester - Liverpool


Spela!
Datum: Måndag 2023-05-15 21:00
Land: England
Liga: Premier League
Spel: Över 2.5 mål + BLGM
Odds: 1.84
Bolag: NoAccountBet

Rekarens Spelmotivering

Jag tar mig till måndagens enda Premier League-match mellan Leicester och Liverpool och bygger mitt speltips.

Över 2.5 mål:

Jag är medveten om att Liverpool har två raka 1-0-segrar och att man för första gången på hela säsongen i stort sett, börjat rada upp nollor. Deras defensiv har ju allt än varit bra den här säsongen. Skulle väl inte säga att den blivit super nu heller utan jag tror fortfarande den kan börja skaka igen. Framförallt när man faktiskt möter ett lag som behöver poäng och slåss om kontraktet.

Båda lagen gör mål:

Och av samma anledning ovan spelar jag båda lagen gör mål. Jag tror först och främst att Liverpool gör mål, med tanke på hur Leicester sett ut den här säsongen, och Liverpool vinner säkerligen till slut också. Dock tror jag inte att Leicester kommer att ge sig enkelt. Leicester spelar om kontraktet, dom har spelat in en del poäng nu på senare tid, med ex två kryssmatcher, en vinst samt en förlust i dom fyra senaste. Plus att man i stort sett alltid gör mål.

Så jag tror nog det här spelet kan funka bra. Inget lag har direkt utrymme för poängtapp. Definitivt inte Liverpool, för gästerna är det ENDAST seger som krävs. Samma egentligen för Leicester med tanke på att man ligger nästsist, men man skulle matematiskt fortfarande kunna klara av kontraktet även ifall man föll här och vinner ex sin sista + ett kryss. Allt beroende på hur det går för konkurrenterna såklart. Men det börjar helt klart bli ont om tid.

Här tror jag det blir mål.

Spelet bygger jag hos No Account Bet och vi får 1.84 gånger pengarna.

Spel: Över 2.5 mål + båda lagen gör mål

Insats: 5/10

-Gå till Inför matchen för mer information om spelet.

-Gå till LeoVegas för att spela & streama matchen.

-Gå till Livescore för liverapport till matchen.

-Gå till Oddsjämförelse för att jämföra och hitta det bästa oddset.


LarssonL
Användare
 

Kommentarer

För att kommentera på detta måste du vara inloggad.
Registrera dig här

Spelbolag

Åldersgräns 18+ Regler & villkor gäller för samtliga spelbolag.

Få ett gratisspel upp till 500 kr samt 100 freespins hos Nordicbet - Registrera dig & Hämta bonusen här
Betinia Erbjuder alla nya kunder ett gratisspel - upp till 120 kr - Hämta här
Bethard Erbjuder alla nya kunder en bonus - upp till 1000 kr - Hämta här

Vi rekommenderar

Välkomstbonus! 100% upp till 5000 kr hos Fastbet Hämta den här!
Hos Campobet får du ett gratisspel upp till 120 kr - Hämta den här!
Välj mellan två bonusar hos ComeOn! 100% upp till 3000 kr eller sätt in 100 kr och få 500 kr - Hämtas här!
Hos betsson får du ett gratisspel upp till 500 kr samt 100 freespins - Hämta den här!
Hos betsafe får du ett gratisspel upp till 500 kr samt 100 freespins - Hämta den här!

Vi rekommenderar

Högsta bonusar

3000 kr
1000 kr
1000 kr
1000 kr
1000 kr
1000 kr
1000 kr
1000 kr
1000 kr


Copyright © Rekar.se - Alla rättigheter reserverade.

Rekar.se - SVERIGES SPELKÄLLA

Rekar.se är en oberoende webbsida och är inte ansluten till någon spelsajt. Vårt primära mål är att tillsammans med våra
användare förse sajtens besökare med speltips. Dessutom erbjuder vi statistik, tävlingar, bloggar och
dagliga diskussioner på speltavlan. Kontakt: info@rekar.se
Åldersgräns 18+ Regler & villkor gäller för samtliga spelbolag. Spela ansvarsfullt www.gamblingtherapy.org & www.stodlinjen.se