![]() Inter - Plzen |
![]() Spela! |
||
Datum: Onsdag 2022-10-26 18:45 Land: Italien Liga: Champions League |
Spel: Vinner båda Odds: 2.00 Bolag: bet365 |
Rekarens Spelmotivering
Dubbla pengarna på Inter när Plzen kommer på besök i Champions League.
Detta kan dom väl inte schabbla bort? Jag har dock sett Inter klanta till sig rejält tidigare i CL-gruppen men den här chansen är så sjukt bra att det bara inte ska gå.
Inter behöver nämligen en enda vinst. Det är allt. Plzen hemma eller Bayern borta. Där är deras två val. Så ja man tar väl Plzen hemma alla dagar i veckan och det är en match där Inter är stora stora favoriter att vinna runt 1.10 gånger pengarna.
Så vinst här och Inter är vidare oavsett om Barca vinner med 100-0 mot Bayern. Inter slår nämligen Barca i inbördes möten efter att man slagit dom hemma med 1-0 och spelat 3-3 borta i Spanien.
Plzen har fortfarande chans att nå topp 3 för Europa League-slutspel. Men vi vet alla att det inte kommer ske. Noll poäng efter fyra omgångar och 16 insläppta mål. Man har inte haft någon större chans i sina matcher helt enkelt och ser heller inte att man har det borta i Italien.
Jag kommer därför trissa upp oddset här lite och välja att Inter slår Plzen i båda halvlekarna precis som man gjorde på bortaplan mot laget. 1-0 i HT och 1-0 i andra halvlek räcker. Skulle Inter få in ett mål i första halvlek så tror jag väl inte att man stannar där för att riskera att åka på något mål bakåt utan försöka stänga igen matchen så fort som möjligt. Bra odds hos Bet365 till exakt 2.00 gånger pengarna.
Insats till varje speltips finns uppe på mitt spreadsheet: http://www.rekar.se/spreadsheet/aesso
Odds 2.00 var korrekt när spelet publicerades och kan komma att ändras.
-Gå till Inför matchen för mer information om spelet.
-Gå till Nordicbet för att spela & streama matchen.
-Gå till Livescore för liverapport till matchen.
-Gå till Oddsjämförelse för att jämföra och hitta det bästa oddset.
![]() |
Aesso
Användare |
|