![]() Napoli - Monza |
![]() Spela! |
||
Datum: Söndag 2022-08-21 18:30 Land: Italien Liga: Serie A |
Spel: Målskytt Odds: 1.91 Bolag: MrGreen |
Rekarens Spelmotivering
Andra målskytten för dagen och denna kör vi i Napoli mot Monza. Och här kör vi Anytime Goalscorer. Dvs mål närsomhelst i matchen.
Victor Osimhen blir valet. En spelare som tar steg för steg i rätt riktning. Första säsongen blev det tio mål. Säsongen därpå 14, och den här säsongen började han med ett mål direkt i premiären. Ska vi säga runt 20 baljor i år? Får se lite med skador och så. Hade en del problem med det förra säsongen nämligen. Men en riktigt duktig forward i övrigt och det är redan storklubbar runtom Europa som drar i honom. Väldigt lovande och ung fortfarande.
Napoli gjorde FEM mål i premiären och man höll sannerligen inte tillbaka. Skapade målchans efter målchans. Det var lixom det här Napoli som vi alla älskar. Som kommer i våg efter våg. Och såklart släppte man in två st också, men det är sånt som händer när man spelar en offensiv fotboll och fokuserar mestadels framåt.
Monza är motståndarna i omgång 2. Nykomlingar som startade med förlust på hemmaplan med 1-2 mot Torino. Man har inför säsongen värvat lite Serie A-spelare som Petagna, Caprari, Mari samt Marlon från Shakhtar men som har erfarenhet från Serie A sedan tidigare. Men detta är ju inga jättespelare direkt. Nej jag är osäker på att det här laget ska lyckas väl. Får nog det väldigt svårt.
Förväntar mig inte om vi får ytterligare en 4-5 mål av Napoli. Victor Osimhen lär i så fall vara där, med all säkerhet.
Jag väljer 3/5 units.
-Gå till Inför matchen för mer information om spelet.
-Gå till LeoVegas för att spela & streama matchen.
-Gå till Livescore för liverapport till matchen.
-Gå till Oddsjämförelse för att jämföra och hitta det bästa oddset
![]() |
LEO
Användare |
|